Kısakürek Flowmetre

Kısakürek Flowmetre hidrolik sistemlerde debi, basınç ve sıcaklık ölçümü yapan bir test ünitesidir. Hidrolik pompaların, motorların, kumanda valflerinin ve hidrolik şanzumanların performanslarını görmek, iş makinaları veya hidrolik ile çalışan makinalarda çalışma basıncının simülasyonunu yapmak için dizayn edilmiştir.

Kısakürek Flowmetre alüminyum blok, digital gösterge, manometre ve yükleme valfinden oluşur.


ÖZELLİKLER⁓

Basınç Saati
0-400 BAR | 0-6000 PSI. Manometre gliserin ile doludur ve 400 bar kadranlıdır. Hassasiyet tüm skala için % 1.5'tir. Keçe ve O-ring’ler kullanılan hidrolik yağ ve yağ/su karışımına dayanıklıdır.

Debi
10 – 400 (lt/dk). Elektronik sayıcı ve axial turbin, hidrolik vizkozite ve sıcaklıktaki değişimleri tolarize ederek ölçmeyi sağlar. Dijital gösterge l pm cinsinden debiyi verir. Hassasiyet: Akış doğrultusunda normal debi aralığının üzerinden %1.

Sıcaklık
İç ve dış 0/+ 120 °C. Sıcaklık PT sensörü tarafından yağ içinden ölçülür ve ölçme değerleri ekran da devamlı °C cinsinden görünür. Hassasiyet: ± 1°C.

Giriş - Çıkış Hortum ve/veya rekor bağlantı ölçüleri
1" BSPF

Pil
9 V pil, ebat 18 x 25 x 43 mm. Duracell, HD type.

LCD Ekran
LCD ekran 16x2 yeşil ya da mavi ekran. Ekran genişletilebilir.

Türbin Bloku
Yüksek mukavemetli alimunyum blok ve altı kanatlı eksenel turbinden oluşur. Turbin paslanmaz çelik bilyalı yatak üzerinde çalışır. Akışta türbülansı azaltacak ve düzeltecek doğrultucu kanatlar bulunur. Bu kanatlar her iki yönden de doğru ölçmeye imkan verir.

Yükleme Valfi
Turbin bloku ile müşterek olan yükleme valfi yavaş yavaş basınç artışını sağlar. İlk çalışmada sola çevrilerek tam açık pozisyonda çalışmaya başlamak emniyet için çok önemlidir.

Ölçüler
Kisakurek Flowmetre 400 -> 210mm uzunluk, 220mm yükseklik, 110mm en, 6.5kg ağırlık.


Flowmetre Çeşitleri
1-400lt/min yükleme valfli
2-400lt/min yükleme valfsiz
3-800lt/min yükleme valfli
4- 800lt/min yükleme valfsiz.

TEST VIDEOLARI⁓